Pickleball je v zámoří hitem. A touží po olympiádě
V USA a Kanadě zažívá boom – a nejen proto, že ho hrají Clooney, Gates nebo DiCaprio. Pokud se totiž nějaký sport stal vítězem těžkých covidových časů, tak právě pickleball.
Ať už je ta legenda pravdivá, nebo ne, zní hezky.
Když se v roce 1965 tři taťkové v americkém státě Washington snažili zabavit nudící se děti, vymysleli pro ně hru, v níž spojili tenis, badminton a stolní tenis.
A na světě byl pickleball.
Ještě následující půlstoletí zůstával okrajovou kratochvílí. Oblíbili si ho hlavně důchodci, protože pickleball se naučíte snadno, není náročný na kondici a síla s rychlostí v něm nehrají zdaleka roli jako třeba při tenise. Být mladý není taková výhoda, být starší není takový handicap.
Dnes je nejrychleji se rozvíjejícím sportem v USA.
Podle nedávných statistik mu propadlo na pět milionů lidí a za poslední dva roky povyrostl téměř o 40 procent. Kanada hlásí srovnatelná čísla. A byť třetina hráčů je starší pětašedesáti let, fascinuje už všechny generace.
Pár desítek borců se mu věnuje i profesionálně a nejlepší z nich si ročně vydělá čtvrt milionu dolarů.
Brzy to bude patrně ještě víc, protože žraloci sportovního byznysu ucítili příležitost.
Mezi nimi texaský miliardář Thomas Dundon, mj. majitel klubu NHL Carolina Hurricans. Počátkem roku převzal jeden ze dvou profesionálních okruhů (Professional Pickleball Association) a koupil i největšího prodejce pickleballového vybavení. Basketbalové hvězdy v čele s LeBronem Jamesem zase investovaly do týmové soutěže Major League Pickleball.
Pojďte se s fenoménem, který si oblíbili bývalí šampioni i hollywoodské celebrity, seznámit trochu blíž.